Psychodietetyk Warszawa – Ewelina Gleń
Nieprawidłowa waga nie jest winą, za którą trzeba piętnować. To problem, do rozwiązania którego konieczne jest profesjonalne wsparcie. Jako psychodietetyk udzielam go moim klientom kompleksowo, pracując nad ich psychiką i nawykami żywieniowymi. Potrafię stworzyć holistyczny plan działania, podbudować mocne strony klienta, rozwinąć w nim motywację do pracy nad sylwetką i ukształtować pozytywne nawyki. Dowiedz się, czym jest psychodietetyka, czym zajmuje się psychodietetyk i jak może pomóc klientowi. Przekonaj się, dlaczego psychodietetycy są potrzebni, komu pomagają i jakie obszary obejmują swoją pomocą. Poznaj moją misję i dowiedz się, jak pracuję, by pomoc moim klientom wypracować wymarzoną sylwetkę i doskonałe samopoczucie.
Kim jestem? Doświadczenie, misja i wartości
Jestem dyplomowanym dietetykiem i absolwentką studiów podyplomowych z Psychodietetyki w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Pracowałam w poradniach dietetycznych i diabetologicznych. Stale rozszerzam swoje kompetencje zawodowe i dokształcam się w zakresie terapii osób cierpiących z powodu zaburzeń odżywiania, jak anoreksja czy bulimia. Pracuję z pacjentami z Warszawy, Piaseczna i okolic, prowadząc konsultacje dietetyczne i psychodietetyczne dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Dodatkowo jestem biegłym sądowym z zakresu dietetyki i psychodietetyki.
Moją misją jest przywracać klientom zadowolenie z życia i pozytywny stosunek do własnego ciała. Pomagam im osiągnąć upragnioną sylwetkę i uczę, jak się o nią troszczyć. Wierzę, że kluczem do osiągnięcia celu jest odpowiednie wsparcie psychiczne. Diagnozuję problemy, wyznaczam realne cele, motywuję i wzmacniam asertywność. W efekcie pomagam wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe i myślowe, wspierające proces odchudzania i podnoszące jakość życia.
Psychodietetyka – czym jest?
Psychodietetyka to dziedzina wiedzy czerpiąca zarówno z psychologii, jak i dietetyki. Bada psychologiczne mechanizmy, które często stanowią przyczyny złych nawyków żywieniowych i otyłości. Zajmuje się sporządzaniem indywidualnych planów żywieniowych przy jednoczesnym wsparciu psychologicznym klienta.
Kim jest psychodietetyk?
Psychodietetykiem zostają najczęściej psycholodzy, dietetycy lub lekarze. Dziedziną tą zajmują się jednak także przedstawiciele innych profesji.
Na dzień dzisiejszy w Polsce brak jest jakichkolwiek regulacji prawnych określających zawód psychodietetyka. W związku z tym wykonywać może go właściwie każdy, kto nazwie siebie psychodietetykiem. Nie jest to oczywiście pożądany stan rzeczy i gdyż zdarza się, że tytuł psychodietetyka nadużywany jest przez osoby niekompetentne.
Na szczęście w środowisku psychodietetyków można znaleźć rzetelnych specjalistów, których kompetencje potwierdzają ukończone studia i szkolenia. Jeśli zależy Ci na odpowiedzialnym i kompetentnym psychodietetyku, wybierz specjalistę, który ukończył odpowiednie studia kierunkowe i podyplomowe z psychodietetyki.
Koszt usług psychodietetycznych
konsultacja psychodietetyczna pierwsza wizyta – 160zł
wizyty kontrolne – 130zł
Jakie zagrożenia stwarza odchudzanie bez wsparcia psychodietetyka?
Jeśli próbowałaś już wszystkiego albo doświadczyłaś efektu jojo, wiesz dobrze, że osiąganie wymarzonej sylwetki nie jest zadaniem prostym.
Katowanie się dietą często kończy się powrotem do dawnej wagi i nie przynosi długotrwałych rezultatów. Intensywne ćwiczenia przy braku zbilansowanej diety mogą też prowadzić do poważnych zaburzeń. Ponadto w transie odchudzania wielu osobom trudno jest zachować umiar i zdrowy obraz swojego ciała.
Efektem mogą być pogłębiające się problemy fizyczne i psychiczne. Napędzają one spiralę problemów, obniżają samoocenę, powodują trudności w relacjach i zaniżają jakość życia.
Dlaczego psychodietetycy są potrzebni?
Psychodietetycy potrafią pomóc klientowi uporać się z negatywnym obrazem swojego ciała i odbudować właściwą samoocenę. Na tym fundamencie uczą klienta kochać swoje ciało i troszczyć się o nie, zamiast karać je kolejnymi dietami. Psychodietetycy pomagają nie tylko osiągnąć wymarzoną sylwetkę, ale i uzdrowić myślenie o sobie samym. To warunek sensownej pracy nad sobą, która może przynieść długotrwałą satysfakcję. Dopiero holistyczne wsparcie psychiczne i dietetyczne pozwala osiągnąć trwałe efekty przekładające się na wszystkie sfery życia.
Komu pomaga psychodietetyk?
Psychodietetyk pomaga kobietom i mężczyznom w różnym wieku oraz osobom niepełnoletnim, które borykają się z problemami dotyczącymi żywienia. Najczęściej na usługi tego typu decydują się osoby z nadwagą, które próbują schudnąć, lecz nie osiągają zamierzonych celów. Do psychodietetyka przychodzą także osoby, które mają trudności w przybraniu na wadze.
Inną grupę klientów psychodietetyka stanowią osoby cierpiące na zaburzenia odżywiania, takie jak anoreksja, bulimia czy kompulsywne objadanie się. Przede wszystkim zaś psychodietetyk pomaga osobom, które nie akceptują swojego ciała – od tego bowiem zaczyna się wiele poważnych problemów z wagą.
Jak pomaga psychodietetyk?
Pomoc psychodietetyka polega na skutecznym połączeniu działań z zakresu psychologii i dietetyki. Oznacza to, że psychodietetyka interesuje zarówno ciało, jak i psychika klienta.
Psychodietetyk bada mechanizmy psychiczne leżące u podstaw niskiej samooceny i złych nawyków żywieniowych klienta. Rozmawia z nim, słucha go i pomaga mu lepiej zrozumieć sygnały pochodzące z organizmu.
Zadaniem psychodieteyka jest także edukacja klienta z zakresu zbilansowanego żywienia i przygotowanie dla niego indywidualnego planu działania. Zanim jednak go sporządzi, specjalista poznaje nawyki żywieniowe klienta. Dowiaduje się, ile posiłków je dziennie i jaki jest ich skład. Informacje te łączy między innymi z danymi dotyczącymi aktywności fizycznej klienta.
Po przeprowadzeniu wywiadu i sporządzeniu planu działania, dietetyk motywuje klienta w jego realizacji. Wspiera go i oferuje ćwiczenia, które pomagają wypracować korzystne nawyki myślowe i żywieniowe. Uczy go zdrowego stosunku do ciała i pomaga mu odbudować samoocenę. Pomaga opracować skuteczne sposoby radzenia sobie ze stresem, inne niż automatyczne sięganie po przekąskę.
Obszary pomocy psychodietetyka
Najogólniej mówiąc, dwa obszary pomocy psychodietetyka to psychika i organizm klienta. Problemy, z którymi zgłaszają się klienci, wymagają bowiem podejścia holistycznego. Kwestie, z którymi psychodietetyk może pomóc Ci się uporać, to między innymi:
- zaburzenia odżywiania, takie jak anoreksja, bulimia czy objadanie się,
- zaniżona samoocena i niewłaściwe wyobrażenia na temat swojego ciała,
- nieefektywne radzenie sobie ze stresem i emocjami,
- trudności w utrzymaniu motywacji i wytrwałości w zmierzaniu do celu,
- poczucie bezsilności i przygnębienia na skutek niemożności skutecznego poradzenia sobie z problemem wagi,
- niewystarczająca wiedza na temat zdrowego odżywiania i skutecznych technik w odchudzaniu.
Psychodietetyka Warszawa – Piaseczno – dlaczego warto?
Jeśli potrzebne Ci profesjonalne wsparcie w zmianie nawyków żywieniowych, sięgnij po poradę kompetentnego, doświadczonego psychodietetyka. Pomogę Ci osiągnąć upragnioną sylwetkę, gruntowanie odbudowując Twoją motywację. Dzięki naszej współpracy możesz osiągnąć następujące korzyści:
- skutecznie pozbyć się nadmiaru wagi bez efektu jojo,
- wykształcić w sobie pozytywny obraz swojego ciała niezależnie od Twojej wagi,
- wzmocnić swoją wewnętrzną motywację,
- rozwinąć asertywność wobec pokusy jedzenia,
- wypracować zdrowe nawyki żywieniowe i pozbyć się tych niekorzystnych,
- nauczyć się konstruktywnie radzić sobie ze stresem i emocjami.
Wybierz psychodietetyka, który pomoże Ci odzyskać kontrolę nad Twoim ciałem i życiem
Pragniesz widzieć trwałe efekty swoich starań o sylwetkę? Chcesz w końcu poczuć się dobrze w swoim ciele? Zasługujesz na to. Skonsultuj się z profesjonalistą, który pomoże Ci odzyskać kontrolę nad Twoją wagą i cieszyć się sobą i życiem.
Psychodietetyk Warszawa – Ewelina Gleń – skontaktuj się ze mną i umów się na pierwsze spotkanie. Przekonaj się, że możesz wypracować wymarzoną sylwetkę i czuć się znakomicie już w drodze do celu.
Specjalizacja: cukrzyca, hashimoto, otyłość,nadwaga, zespół metaboliczny, zaburzenia odżywiania