Psychodietetyk mgr. Ewelina Gleń – Piaseczno

psychodietetyka

Dieta pełna wyrzeczeń, wpatrywanie się w napięciu we wskazówkę wagi, walka z własnym opornym ciałem i nawykami żywieniowymi… tak często wyglądają starania o uzyskanie wymarzonej sylwetki. Niestety zdarza się, że mimo tych starań efekty są mierne, kilogramy szybko wracają albo ubywa ich w żółwim tempie, chociaż na pozór wszystko robimy prawidłowo.

Dzieje się tak, ponieważ często za nadwagę, otyłość i inne problemy z odżywianiem odpowiadają czynniki psychologiczne, z których nawet nie zdajemy sobie sprawy. Z pomocą może wtedy przyjść psychodietetyk, pracujący z pacjentem na dwóch płaszczyznach: fizycznej i psychicznej. Na problemy patrzy całościowo, z jednej strony utrwalając w pacjencie prawidłowe nawyki żywieniowe i kontrolując jego dietę, z drugiej zaś zgłębiając przyczyny psychologiczne, jak zaburzenia w relacjach międzyludzkich, intensywne i trudne do opanowania emocje, problemy z samooceną, długotrwały stres, nerwica i depresja. Ważne jest tutaj bardzo indywidualne podejście do potrzeb pacjenta, ponieważ każdy przypadek jest inny i w terapii trzeba brać to zawsze pod uwagę.

Skontaktuj się z profesjonalnym dietetykiem

Ewelina Gleń jest dyplomowanym dietetykiem i absolwentką studiów podyplomowych z Psychodietetyki w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Pracowała w poradniach dietetycznych i diabetologicznych, stale rozszerza swoje kompetencje zawodowe i dokształca się w zakresie terapii osób cierpiących z powodu zaburzeń odżywiania, jak anoreksja czy bulimia. Pracuje z pacjentami z Warszawy, Piaseczna i okolic, prowadząc konsultacje dietetyczne i psychodietetyczne dla dorosłych, młodzieży i dzieci.

W swojej codziennej praktyce diagnozuje problemy, wyznacza realne cele, motywuje, wzmacnia poczucie własnej wartości i asertywność pacjenta. Jednocześnie jej zadaniem jest opracowanie właściwego planu dietetycznego i kształtowanie nawyków tak, by utrwaliły się na stałe. Jako psychodietetyk zdaje sobie w pełni sprawę, że nieprawidłowa waga nie jest winą, za którą trzeba piętnować, ale problemem, do rozwiązania którego konieczne jest wsparcie.

Konsultacje są przeznaczone m.in. dla osób cierpiących z powodu nadwagi, otyłości i niedowagi, zmagających się z anoreksją, bulimią i innymi zaburzeniami odżywania, ale także niepewnych siebie, mających skłonność do “zajadania” stresu, nieakceptujących własnego ciała, kompulsywnie jedzących słodycze, szukających motywacji i przygnębionych z powodu poczucia bezsilności.

To może być pierwszy krok, by wreszcie odzyskać pełną kontrolę nad swoim ciałem i życiem!

Mimo, że nie jesteśmy w stanie kontrolować wszystkiego co dzieje się wokół nas, możemy kontrolować, to co dzieje się wewnątrz nas.
- Ben Franklin